En İyi Tatil Hangi Gün Başlar?

En İyi Tatil Hangi Gün Başlar?

Tatil merakı olan insanların en büyük problemlerinden biri de yaz ya da kış yapacakları tatilin en uygun zamanını kollamaktır. Büyükşehirlerin en büyük problemlerinden olan trafik ve nüfus yoğunluğundan kaçmak isteyen tatilciler uygun zamanı fırsat haline çevirmeyi amaçlamaktadırlar. En iyi ve tatil diyebileceğiniz günlerin başında yoğunluğun az, havaların normal olduğu Mayıs ve Eylül ayı gelmektedir. Mayıs ayının son haftası, eylül ayının da ilk iki haftası yapacağınız tatil aileniz ve kendiniz ile baş başa kalmanızı sağlayarak dinlenmenize neden olur. Bayram ve resmi günlerde tatil beldelerine olacak yoğunluk sizi daha çok yoracaktır.

En İyi Tatil Hangi Gün Başlar? - Kıbrıs otelleri

Kasım Ayında Da Tatil Yapılabilir Mi?

Kasım da aşk başkadır diye düşünenlere tavsiye edebileceğimiz tatil balayı değildir. Çünkü havaların soğumasının başlaması bu aylarda daha artmakta ve yapacağınız tatili otelde geçirebilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Balayı için en uygun zamanlardan biri de Temmuz ayıdır. Gençlerin yüksek enerji ve eğlence imkânlarının fazlalığı ile balayı düşünen çiftler tatillerinin yanı sıra birçok aktiviteye de katılmaktadırlar. Kış tatili için uygun olan aylar ise ocak ve şubat ayıdır.

En İyi Tatil Hangi Gün Başlar? - Girne Limanı

Hellim peynirini sevenler ya da bilmeyip merak edenler için en büyük tatil bahanesidir Kıbrıs. Kıbrıs her dönem güzel olmasına rağmen en çok Nisan ve Ağustos aylarında keyiflidir. Çarşamba ve Cuma geceleri Kıbrıs barları ve eğlence mekânları ile de tatil severler için tercih edilen yerlerden biri olmaktadır. Kıbrıs tatili için diğer bir kaçamak zamanı ise yılbaşı haftası ve yılbaşı günüdür. Eğlencenin adresi olan bu yerde eğlenmenin doruklarına ulaşacaksınız. Lüks bir tatil yanında eğlenmek isteyenlerinde çoğunlukla tercih ettikleri Kıbrıs doğasını, mimarisini, çarşı ve pazarını sizlere tanıtmak için yılın her günü kapılarını açmaktadır.

En İyi Tatil Hangi Gün Başlar? - Kıbrıs balayı otelleri