Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa

Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa

Lefkoşa üzerinde oldukça hızlı bir ilerleme kaydetmek istiyor iseniz, bu konuda gerçekten büyüyen ve yenilenen bir güzellik sizleri bekliyor olacak. Peki ama neler yapabilirsiniz Lefkoşa üzerinde? Hemen anlatalım. Size dair daha farklı, daha özverili ve yoğun bir kullanım çıkacak karşınıza örneğin ve bu konuda daha farklı ve ayrıcalıklı bir ilerlemeye sahip olacaksınız. Geleneksel çözümlerimiz, fırsatlarımız ve ayrıntılı çalışmalarımız için haftasonu kaçamağı olarak ilerleyen ve büyüyen her bir farklılığı kendi beklentimiz ile birlikte ilerletmiş olacağız.

Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa

4500 Yıllık Bir Tarih

Ülkenin belki de gezi merkezi olarak sürekli dikkatini çeken yerlerden birisi olan Lefkoşa için, 4500 yıllık bir tarih bizleri bekliyor diyebiliriz. Bu yüzden şehrin pek çok özelliği var ve süsünden tutun da diğer seçeneklere varıncaya kadar organize edilen her fırsatını kendi beklentimiz ile kullanabiliyoruz.

Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa

Dairesel planlı olan surlar, kalp şekilli 11 burcu ve Girne kapısı, Baf kapısı ve Mağusa kapısı olmak üzere üç adet kapıya sahiptir. Lefkoşa 1570 yılı itibariyle Venediklilerden Osmanlı Hâkimiyetine geçmiştir ve dolayısıyla şehirde hem Venedikli hem de Osmanlı izleri halen okunabilmektedir. Bu yüzden Lefkoşa üzerinde dünyaca ünlü artılar her zaman çıkıyor ve bu da ikiye bölünmüş bir başkent yaratıyor bizler için. Şehir içerisinde kültürel olarak belki de en büyük özelliği, dünya üzerinde ikiye bölünmüş tek başkent olmasıdır.

Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa

Bir kısmı ile Kuzey kıbrısa, bir kısmı ile de Güney Kıbrıs bölgesine başkentlik yapan Lefkoşa, oldukça önemli bir artı sunuyor diyebiliriz çünkü hem seyahat, hem de kültürel konularda gayet önemli bir şehir. Kısıtlı sürelerin vazgeçilmez alanlarından biri olan Lefkoşa için, bizce siz de bir haftasonu kaçamağı yapabilirsiniz burada. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve beklentilerinizi bu denge dahilinde ilerletmeye ve büyütmeye tüm hızınızla devam edin.

Hafta sonu bir kaçamak : Lefkoşa