Tam Pansiyon Oteller Neyi Kapsar?

Pansiyon kelime anlamı olarak bir süreliğine belirli bir alanı kiralamaktır. Tatil için gidilecek olan bölgede tam pansiyonda kalmayı tercih ettiğiniz zaman sabah, öğle ve akşam yemeklerine ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ayrıcalıklı olarak bazı oteller öğle sonu çayları ve ufak birkaç ikramını da ücretsiz olarak sunmaktadırlar. Fakat konaklamayı tercih ettiğiniz işletmenin aktivitelerinin ücretli veya ücretsiz olması otelinizin sunmuş olduğu hizmet politikası ile alakalı bir durum değildir. Tam pansiyon ile her şey dahil pansiyonlar sık sık karıştırılmakta ve bu da büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek adına pansiyon çeşitleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmamız otel tercihinizde faydalı olacaktır.

Pansiyon Çeşitleri Nelerdir?

Sunulan hizmet kalitesine göre tatil için 6 farklı konaklama şekli bulunmaktadır. İlki oda – kahvaltı şeklinde olan sadece oda ve kahvaltının ücretsiz sunulduğu, diğer ihtiyaçlar için artı ücret ödemesi yapılması gereken konaklamadır. Yarım pansiyon konaklama da oda ve kahvaltının yanı sıra akşam yemeği de alacağınız hizmet içerisindedir ve akşam yemeğine artı bir ücret ödemeniz gerekmez. Tam pansiyonotel hizmetinin içerisinde neler var? diye bakarsak, sabah, öğle ve akşam yemeklerine ek bir ücret ödemesi yapılmaz. Son olarak tam pansiyon plus konaklamasını tercih ettiğiniz de sabah, öğle akşam yemeğinin ücretsiz olması dışında alkollü ve alkolsüz içeceklerden ek bir ücret talep edilmez.

Balayı İçin Tam Pansiyonlar Tercihiniz Olabilir

Tam pansiyonlar özellikle balayı için erken rezervasyon indirimleriyle birlikte sizlere daha avantajlı tatil fırsatları sunmaktadır. İster Bodrum, ister Kıbrıs isterseniz de Antalya’da bir balayı tercih edin, erken rezervasyon ve tam pansiyon otel hizmeti sizlere rüya gibi bir balayı tatili sunacaktır.