2020 Erken Rezervasyon Fırsatları ile Kıbrıs Tatili

Tatil yapmak artık lüks harcama kategorisine girmiş gibi gözüküyor. Otellerin kaliteleri gün geçtikçe artmakta ve bu da ister istemez fiyatlara yansımaktadır. Belki birçoğumuzun beklentilerinin çok üzerinde olan oteller ve hizmetler için fazla fazla ücretler ödeyip tatillere gidiyoruz.

Tüm yıl boyunca çalışıp birikimimizin büyük bir bölümünü tatile harcamak insanı biraz üzüyor. Tatile giderken yaşanan heyecan sebebiyle bunun pek farkına varamıyoruz ama tatil dönüşünde bu hüzün kendini iyice hissettiriyor. Tabi bunun tek sebebi ekonomik değil, otellerin rahatlığı, hizmeti, eğlencesinin bitip tekrar iş hayatına ya da süregelen yaşantımıza geri döneceğimizi hatırlamakta bu hüzne etki edenler arasında. Peki, ekonomik tatil yapmak çok mu zor? Ya da ekonomik tatil için illa paket turlar mı satın almak gerekiyor? Paket turlarda bir çözüm ama en önemlisi 2020 erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak.

Erken rezervasyon, tatil firmalarının belli dönemlerde %50’ye varabilen indirimler yaptığı bir zaman dilimi diye açıklayabiliriz. Bu dönemde satın alınan tatil hem cebimizi hem de içimizi rahatlatıyor. Özellikle Türkiye’nin tatil cenneti sayılabilecek Antalya, Bodrum, Kıbrıs otelleri bu fırsatlardan en çok nasibini alan yerler olmaktadır. Erken rezervasyon dönemleri fiyatların ucuzlamasının yanında taksit imkanı ile de tatilcilerin yüzlerini güldürüyor. Yani kısacası ne yapın ne edin tatilinizi bu dönemlerde satın alın. Ekonomik durumunuzun iyi olması kesinlikle fark etmemeli, daha aza gitmek varken neden daha fazla ücret ödeyesiniz ki?

2020 Erken Rezervasyon Tarihleri

Erken rezervasyon genellikle Sonbahar ve Kış mevsiminin ortaları gibi başlamaktadır. Bu dönemde hatırı sayılır derecede indirimler yapıldığını belirtmek isteriz. Bu tarihleri sadece 2020 yılı için değil, genel olarak düşünebilirsiniz.

Erken Rezervasyonun Faydaları Nelerdir?

Başlığı okuduğunuzda “Ne faydası olacak işte ucuza bilet alacağız?” dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette erken rezervasyonun en önemli faydası daha ucuza ve ekonomik tatil yapmanızı sağlıyor. Ama tek faydası bu değil. Bu bölümü de bu yüzden yazdık zaten. Ekonomik tatilin haricinde, tatil alışverişiniz için daha çok bütçeye sahip olabilirsiniz. Diğer bir faydası 2020 resmi tatil günleri daha yılın ilk günlerinde açıklandı. Bu resmi ve dini bayram zamanlarında otelde yer bulmak neredeyse imkansız gibi. 2020 erken rezervasyon fırsatları sayesinde bu tatil dönemlerinde yer bulmak kolaylaşıyor. Ayrıca bu faydalara ek olarak; çoğu tatil firması, olası bir aksilikte müşterilerini fazla yormadan iptal veya tarih değişikliği yapmaktadır. Kısacası erken rezervasyon fırsatından tatil satın aldınız diye değiştirememe gibi bir durumunuzda olmuyor.