Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hayatımızın en önemli kararlarından birini evlenirken aldığımız tartışılmaz bir gerçek. Hayatımızı birleştirme kararı aldığımız insanla yaşayacağımız her şeyin en güzel şekilde olmasını hayal ederiz. Bu yüzden evliliğin en tatlı kısmı olarak adlandırılan balayına ayrıca önem veririz.

Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Nasıl başlarsa öyle devam eder

Bu yüzden balayı evresinin nasıl geçtiği önemli bir detay. Kimse kötü bir balayı geçirmeyi hayal etmez ama bugün balayından memnuniyetsiz dönen çiftlere baktığımızda en büyük dilimin kalınan otellerden duyulan memnuniyetsizlik olduğunu görüyoruz. Şu noktada duruma bir açıklık getirelim: Oteller ikiye ayrılır; Oteller ve balayı otelleri J bunlarda kendi içlerinde ayrılır ama konumuza dönersek eğer, balayı için seçeceğiniz otelin konsepte uygun olmasına dikkat etmekte fayda var.

Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Balayı otelleri çiftlerin rahatlığı ve tesisten memnun kalması adına üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getiren otellerdir. En başta balayı çiftlerine jest olarak sundukları hizmetler ve ayrıcalıklarla balayı otelleri ayrımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu jest ve ayrıcalıklar arasında; odaya kahvaltı servisi, oda süslemesi, odaya ikramlar (meyve ve şarap), müsaitliğe bağlı erken giriş, turndown, müsaitliğe bağlı üst kategori oda, odaya gazete servisi, özel bornoz havlu, SPA indirimi gibi daha birçok güzellik sayılabilir. Yatak üzerine serpiştirilmiş gül yaprakları klişesine aldanıp balayı otelleri diye pişmanlık otellerine rezervasyon yaptırayım demeyin bu yüzden. Tatil demek iyi ki demek olmalı keşke değil bunu göz önünde bulundurarak seçim yaparsanız sizin için daha faydalı olacaktır. Hele ki böylesine özel bir planı riske atmayın deriz.

Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Balayı otelleri demişken yetişkin otelleri kategorisi içinden de balayınız için otel seçiminde bulunabilirsiniz. Yetişkin otelleri diye bir ayrımın yapılma sebebi ise birçok çiftin kafa dinlemek ve çocuk, bebek kalabalığından kaçmak istemesi diyebiliriz. Seçeceğiniz balayı otelleri içinden otelin denize olan konumu, kalitesi, müşteri memnuniyeti, birçok aktiviteyi sunması, yemek konusunda başarılı olması gibi detayları mutlaka göz önünde bulundurun. Sonuçta insan hayatı boyunca kaç kez balayına gidiyor. Bu sebepten otelinizin fiyatının yükseldikçe kalite ve memnuniyet oranının da yükseldiğini unutmayın. Balayı tatiliniz hayatınız boyunca unutmayacağınız güzel bir anı olarak kalsın.

Balayı Otel Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler