En Güzel Kıbrıs Plajları

Denizi ayrı, kumsalı ayrı güzel bir eğlence adası olan Kıbrıs, tatil sezonunda özellikle Türkiye’den tatilcilerin en büyük gözdelerinden bir tanesi. Son dönemde tesislerinin sunduğu muhteşem olanaklarla dikkat çeken Kıbrıs’ta hem casino kültürünü doyasıya yaşıyor hem de muhteşem Akdeniz ikliminde denize girebiliyorsunuz. Havuz partilerinden kumsallarda yapılan pek çok organizasyona, su sporlarından dalışa kadar pek çok etkinlik de, Kıbrıs’ta gerçekleştiriliyor.

En Güzel Kıbrıs Plajları

Bu yazımızda sizlere en güzel Kıbrıs plajları listesini hazırladık. Daha önce Kıbrıs’ın dünyaca ünlü plajlarını duymadıysanız, bu yazıda duyabilir ve ilk fırsatta, Kıbrıs tatilinizde bu plajları ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs Plajları

Altınkum Sahilleri

Kıbrıs plajları içerisinde Karpaz yarımadasında yer alan Altınkum sahilleri, Antik Yunan Tanrıçası Afrodit’in doğduğu yer olarak rivayet edilmektedir. Rivayet odur ki, Kıbrıs’ın en güzel yerlerinden biri olan bu sahilin masmavi suları; bir bahar sabahında haşmetli bir biçimde dalgalanır ve kıyıya vuran deniz kabukları üzerinde Afrodit doğar. Sahil, altın kumlarını ve güzelliğini, Afrodit’ten almıştır.

En Güzel Kıbrıs Plajları - altınkum sahilleri

Doğayla baş başa kalmak ve masalsı anlar yaşamak adına uğrayabileceğiniz Altınkum sahilleri, etrafınızı yeşil alanların sardığı bir cennet. Burada, nesli tükenmekte olduğundan koruma altında olan Caretta Caretta kaplumbağalarını da sıklıkla görebilmenizin mümkün olduğunu hatırlatalım.

Fazla işletmenin olmaması, sakinliği, denizinin berraklığı ve tertemiz oluşu ile Altınkum; Kıbrıs plajları içerisinde en güzelidir diyebiliriz.

Yavuz Çıkarma Plajı

Kıbrıs’ın Yavuz Çıkarma Plajı da tarihiyle ünlü bir plaj, ancak biraz daha yakın tarihle… Girne ile Alsancak arasında kalan bölgede bulunan bu plaj, Kıbrıs Barış Harekatı döneminde Türk askerlerinin adaya ilk adım attığı yer olarak bilinmektedir ve ismi de o dönemde verilmiştir. Girişlerin genelde ücretli olduğu Yavuz Çıkarma Plajı, özellikle su sporları ile ilgilenen ve eğlenceye düşkün tatilcilerin gözde plajlarından.

En Güzel Kıbrıs Plajları - Yavuz Çıkarma Plajı

Kano, Scuba Diving, deniz bisikleti, jet ski ve daha pek çok su sporunu rahatlıkla yapabileceğiniz bu plajın suyu ise oldukça berrak ve güzel. Her yaz en hit şarkıların son ses çaldığı, Kıbrıs’ın en eğlenceli plajlarından bir tanesi olan Yavuz Çıkarma, restoran, bar ve gece kulüplerinin bulunduğu bir yer ve burada yorulmaya, dinlenmeye zaman yok!

Glapsides Plajı

Gazimağusa ile Karpaz yarımadası arasında yer alan Glapsides Plajı da Kıbrıs’ın dünyaca ünlü plajlarından. Ne eğlencesi ne de sakinliği ile ünlü olan bu plaj, genelde su altı dünyası ile tanışmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bakıldığında, burada su altı dalışları hem suyun berraklığından hem de derinliğinden çok fazla rağbet görüyor.

En Güzel Kıbrıs Plajları - glapsides plajı

Kamp alanı da bulunan Glapsides Plajı, sığ ve sakin denizi ile ailecek gidebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Pek çok su sporunun uygulanabildiği, genellikle orta düzeyde kalabalık olan bu plajda, su altının büyülü dünyasına giriş yapabilmeniz için pek çok etkinlik düzenlenmekte. Siz de bu etkinliklerden birine katılabilir ve Akdeniz dünyasını keşfedebilirsiniz.

Deniz, kum, güneş ve güzel bir gün için; Glapsides’e uğramayı unutmayın deriz.

Evi Alagadi Plajı

Kıbrıs plajları arasında yer alan Evi Alagadi, doğayla bütünleşebileceğiniz plajlardan bir tanesi olmakla birlikte Kıbrıs’ta özellikle Caretta Caretta kaplumbağalarını görmek isteyen pek çok tatilci buraya koşuyor. Girne’nin doğusunda yer alan bu plajın kaplumbağaların üreme yeri olduğu biliniyor. Doğal ve korunaklı bir yaşam alanı olan Evi Alagadi, genelde hem yabancı hem de Türk turistlerin, dinlenmek ve huzur bulmak istediklerinde tek tercihi oluyor.

Evi Alagadi Plajı - evi alagadi plajı

Burada, yazın hit şarkıları, eğlenceli etkinlikler, su sporları yok; ancak bolca temiz hava, sakinlik ve dinginlik mevcut. Siz de, bir tutam huzur, muhteşem doğa ve sonsuz deniz arıyorsanız, Evi Alagadi’ye uğramayı unutmayın.

Yeşilırmak Plajı

Yeşilırmak, Lefkoşa’nın Dilligra bölgesinde bulunan bir koy olarak biliniyor. Guinness rekorlar kitabına girmiş dünyaca ünlü bir asması bulunan bu bölgenin, sadece asması ile değil aynı zamanda, sıcak insanları ve muhteşem denizi ile de ünlü olduğunu bilmekteyiz. Merkezden uzakta, sapa ve tabiri caizse yalnız bir plaj olan Yeşilırmak, huzur bulmak isteyenlerin gidebileceği en güzel yerlerden bir tanesi.

Masalsı bir koyda, huzurlu bir tatil yapmak isterseniz, Yeşilırmak’a mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

En Güzel Kıbrıs Plajları - Yeşilırmak Plajı