Eşsiz Bir Deneyim İçin Kıbrıs Tatil Rehberi

Bir Türk vatandaşı olarak sadece kimliğinizle giriş yapabileceğiniz Kuzey Kıbrıs’ta, harika oteller bulunuyor ve rüya gibi bir tatili bu otellerde yapabiliyorsunuz. Peki, Kıbrıs’ta eşsiz bir tatil için yol haritanızı mı arıyorsunuz? Otel seçimi, uçak biletleri ve benzeri durumlar kafanızı mı karıştırıyor? Hiç merak etmeyin. Bu yazımızda sizler için harika bir Kıbrıs tatil rehberi oluşturacağız.

Rehberimizden yararlanarak hem dikkat etmeniz gerekenleri hem de Kıbrıs’a giderken yanınızda bulundurmanız gerekenleri bulabilir, bu sayede eksiksiz bir tatil için her şeyi hazır hale getirebilirsiniz.

Şehir Seçimi

Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapacaksanız, en önemli seçimlerinizden biri şehre yönelik olmalı. Bakıldığında, şehir seçimi hem eğlence hem de oteller açısından oldukça önemlidir. Örneğin, denize nazır bir tatil istiyorsanız, denize sıfır bir otel tercih etmelisiniz ve bu tarz oteller, Girne’de, Gazimağusa’da bulunuyor.

Yaz tatili için Kıbrıs’a gidiyorsanız, bu sebepten Girne ya da Gazimağusa’yı tercih etmenizi öneriyoruz. İskele ve Karpaz yerleşkelerinde de oldukça hoş oteller mevcut, ancak gece hayatını doyasıya yaşamak ve hem Kıbrıs’ı gezip hem de güzel bir yaz tatili yapmak için Girne, en iyi seçeneklerden bir tanesi. Sessizlik ve sükunet için ise Gazimağusa, yine ideal yaz tatili şehirlerinden bir tanesi.

Konsept Seçimi

Sadece Kıbrıs tatil rehberi için değil, genel olarak tatil rehberlerinde bulunması gereken bir madde olan konsept seçimi de oldukça önemli. Bir otele rezervasyon yaptığınızda, konsepti önemsememeniz halinde, epey sıkıntılı süreçler yaşayabilirsiniz. Örneğin, otellerin sitelerinde bulunan restoran ve barlardan etkilenerek burada bir tatil yapma kararı aldınız; ancak otel sadece oda kahvaltı konsepti ile hizmet veriyorsa, bu restoran ve barlarda yediğiniz ve içtiğiniz her şey için ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sebeple, otel seçimini yaparken, konsept seçiminizi de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Kuzey Kıbrıs’ın pek çok oteli, her şey dahil konsepti ile hizmet vermekte. Her şey dahil konsepti sayesinde, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, gece çorbasından beş çayına kadar pek çok öğün otel tarafından ücretsiz sunulabilmekte.

Otel Seçimi

Gelelim bir diğer önemli maddeye. Kıbrıs’ta tatil yapacaksanız, otel seçimi de kriterlerinize binaen oldukça önem arz ediyor. Örneklerle açıklamak gerekirse, deniz manzaralı bir odada kalmak ve kusursuz bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız, Kıbrıs’ın Premium otellerini tercih etmelisiniz. Ancak, sadece şehri gezmek ve tanımak isterseniz, Girne şehir merkezindeki butik otellerden bir tanesi de sizin için ideal olacaktır.

Dolayısıyla, seçimlerinize binaen otel tercihleri yapmanızda önem var. Kıbrıs tatil rehberi yazımızdaki en önemli madde, kesinlikle otel seçimi. Çünkü Kıbrıs’a ilk kez tatile giden pek çok konuk, gittikleri otelin beklentilerini karşılamadığını belirtebiliyorlar. Son olarak, otel seçiminde Tripadvisor yorumlarını da değerlendirmeyi unutmayın.

Transfer ve Uçak Bileti Dahil Paketler

Kıbrıs’ta daha ekonomik bir tatil isterseniz, muhakkak otellerin ve acentelerin transfer + uçak bileti dahil paketlerine göz atın. Rezervasyonunuzu yaptırdığınız tarihte uçak bileti bulamamanız halinde, tatilinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz; ancak uçak bileti dahil paketlerle rezervasyonunuzu yaptırmanız halinde, rezervasyon gününüze bir uçak bileti otel ya da acente tarafından tahsis edilmektedir. Bunun yanında, Kuzey Kıbrıs’ın pek çok oteli şehrin dışında olduğundan, çoğu zaman gitmek için taksi tutmanız gerekmektedir, ancak daha ekonomik bir yol olarak transfer dahil paketleri tercih ederek, hem daha ekonomik hem de daha konforlu bir havalimanı – otel yolculuğu deneyimleyebilirsiniz. Kıbrıs tatil rehberi yazımızdaki maddeleri göz önüne alarak, eksiksiz ve güzel bir tatil yapabilirsiniz.