Girne Gece Hayatı İçin Öneriler!

Kuzey Kıbrıs, uzun yıllardan bu yana gelişen bir turizm merkezi ve her yıl Türkiye’den binlerce tatil sever, bu adaya tatile gidiyor. Bir Türk Cumhuriyeti olarak bilinen bu eğlence adasında, siz de harika bir tatile ne dersiniz? Kıbrıs’ın turizm merkezi Girne’de, harika otellerin yanı sıra, eğlence merkezleri ve gece kulüpleri de mevcut. Bu yazımızda, sizin için Girne gece hayatı için öneriler sunacak, neler yapmanız gerektiğine dair bazı bilgilendirmelerde bulunacağız.

Siz de, bu tavsiyelere uyarak, Girne’de harika bir tatile dair ilk adımı atabilirsiniz.

Rezervasyondan Önce Hizmetlere Göz Atın!

Kıbrıs tatilleri, tema seçiminize göre, isteklerinize göre değişiklik gösterebilir. Kimileri, eğlencenin hiç durmadığı bir tatil ister; kimileri, sakin ve sükunet içerisinde. Siz, eğlenceli bir tatil tarafındaysanız, öncelikli tavsiyemiz, seçtiğiniz ya da seçeceğiniz otelin olanaklarına mutlaka göz atmanız. Eğlenceli etkinlikler, gece kulüpleri, organizasyonlar ve partilerle dolu pek çok Girne oteli mevcut, bunlardan birini seçerek, tam da isteklerinize uygun bir tatil yapmış olabilirsiniz.

Otel Dışındaki Mekanlara Uğrayın!

Girne, Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenlerin genelde en çok tercih ettikleri şehir. Bakıldığında, liman etrafındaki mekanları ve gece hayatının aktif olması sebebiyle, eğlenceye düşkün konukların uğradığı bu şehirde, hem otelinizde, hem de dışarıda bolca eğlenebileceğiniz yerler mevcut. Aşağıda, sizin için Girne’nin en ünlü mekanlarını sıralamaya çalıştık. Eğer otelinizdeki eğlence etkinliklerinden, gece şovlarından sıkılırsanız, bu mekanlara da mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Girne Gece Hayatı Denilince İlk Akla Gelen Mekanlar

Cage Club Girne

Girne’nin en ünlü kulüplerinden biri olan Cage, Girne gece hayatı denilince ilk akla gelen mekanlar arasında yer almakta olup aynı zamanda Avrupa’da da nam salmış bir markadır. Girne otellerinde bir tatil yapıyorsanız, buraya mutlaka bir gece gitmenizi tavsiye ediyoruz. Cratos Premium Hotel’in bünyesinde işletilen bu kulübe, herhangi bir şekilde rezervasyon yaptırmadan giriş yapamıyorsunuz. Aynı zamanda, damsız alımlar da yapılmıyor. Dolayısıyla, hem güvenli hem de eğlenceli bir gece yaşamak isteyenler, Cage Club’a mutlaka uğramalılar!

Club Locca

Girne’nin en kalabalık gece kulüplerinden bir tanesi de, Club Locca. Bakıldığında, şehrin en ünlü özel plajlarından Escape bünyesinde bulunan Locca’da, her gece sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilmeniz mümkün. Fiyatları, Kıbrıs ortalamasının biraz üzerinde olsa da, buradaki eğlenceyi tattığınızda, paranıza değecek bir yer olduğunu kesinlikle anlayabilirsiniz.

Club Locca’ya gitmek için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Harbour Cafe

Gece hayatının gürültüsünden ziyade, biraz daha sakin, ancak her şeye rağmen eğlenceli bir mekan arıyorsanız, Girne Yat Limanı tarafında bulunan, hatta limanın en ünlü mekanlarından biri olan Harbour’a göz atın deriz. Yat limanının incisi olarak da kabul görmüş bu kafede, hem gurme lezzetler hem de özel şaraplar mevcut. Geniş şarap portföyünden birkaç kadeh tatmanızı muhakkak öneriyor ve keyifi sohbetler diliyoruz.

Genel Yorum

İsterseniz eğlence aktivitesi olmayan bir otelde konaklayın, isterseniz lüks kategorisinde bir tesiste; hiç fark etmez. Girne’de, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mekanlar, mutlaka mevcut. Gece kulüplerinin içki ve yemek fiyatları, Türkiye’de bulunan ünlü kulüplere nazaran oldukça düşük. Bunun yanında, yukarıda sizin için önerdiğimiz iki kulüpte bolca eğlenebileceğinizi de garanti ediyoruz.

Yalnızca kimlik kartınızla, vize ve pasaport gerektirmeden gidebileceğiniz Kuzey Kıbrıs ve en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Girne’de, siz de unutulmaz bir tatil yapmak ve gece hayatını doyasıya yaşamak istiyorsanız, hemen erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yaz tatilinizi planlayabilirsiniz. Ayrıca, pek çok otelin transfer ve uçak bileti dahil paketleriyle, çok daha ekonomik bir tatil yapabileceğinizin de altını çizmekte fayda var.