Kıbrıs Notları

Kıbrıs Notları

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs’a henüz gitmeyeniniz var ise bu güzel ülke hakkında bilmeniz gereken küçük detaylar olduğunu hatırlatalım. Uçaklı Kıbrıs paketleriyle birlikte Kıbrıs’ı keşfe doyamayacaksınız. Hem birbirinden kaliteli Kıbrıs otellerinde konaklarken hem de ulaşım ve dilerseniz transferi en ekonomik şekilde bir arada satın alabileceksiniz. Şimdi gelin Kıbrıs’a ilgili detaylardan bahsedelim.

Kıbrıs Notları

Kıbrıs’a TC nüfus kağıdınızla kolaylıkla girebilirsiniz. Eğer pasaportunuzda K.K.T.C. damgası olursa Yunanistan’a giremiyorsunuz bu nedenle ülkeye girişte pasaport yerine kimliğinizle giriş yapmanız daha iyi bir seçim olacaktır. Kıbrıs’ın Türk kesimine giriş yalnızca Türkiye’den istisnai olarak Güney kesimden de girebilenler var. Kıbrıs’a büyük şehirlerin çoğundan direkt uçuş bulunuyor. Kıbrıs’a gittiğinizde ise alışkın olduğunuzun dışında bir ulaşım ağıyla karşılaşabilirsiniz. Ulaşım ağı yetersiz olduğundan farklı şekillerde ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Bu alternatifler içinden ilki uçaklı Kıbrıs paketleri ile transfer seçeneğini de koymanız. Bunlar dışında ise Kıbrıs’ın Havaş’ı olan Kıbhas, araç kiralama ve taksi seçeneği de var. Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey trafiğin akışı ve direksiyonun yönüdür. Kıbrıs’ta trafik soldan akar, direksiyonlar ise sağdadır. Özellikle arabayı siz kullanacaksanız ekstra dikkatli olmanız gerekmekte. İngilizlerinkine benzeyen yalnızca trafik kuralları değil, Kıbrıs’ta prizler de üçlü bu yüzden ikili ara priz başlığı almadan hareket etmemeniz sizin için daha iyi olur. Otellerde bu konuyla ilgili mutlaka bir çözüm vardır ama siz yine de tedbirli olun ki şarj sıkıntısı yaşamayın.

Kıbrıs’a gittiğinizde tekel ürünlerindeki fiyatlar da sizi oldukça şaşırtacak. Türkiye’ye göre oldukça ekonomik olan özellikle alkollü içeceklerden alabildiğiniz kadar satın alabilirsiniz.  Kıbrıs otelleri ise birbirinden konforlu ve lüks imkanlarıyla unutulmaz bir tatile olanak veriyor. Siz de Kıbrıs otellerinde yerinizi almak için uçaklı Kıbrıs paketleri ile en ekonomik şekilde rezervasyonunuzu yaptırın. Kıbrıs turları ile bu güzel adanın görülmedik yerini bırakmayın.

Kıbrıs Notları