Masal Gibi Bir Balayı Tatili Planlayanlar İçin Tavsiyeler

Sevdiğiyle bir ömür geçirmek için yapılan onca hazırlık, yaşanılan stres ve koşuşturmanın ardından kendini özel hissedebileceği, rahatlayıp dinlenebileceği bir tatili kim istemez ki.

Ülkemizin her bölgesinde, masal gibi bir tatil yaşatabilecek çok sayıda balayı oteli var. İsterseniz Uludağ Balayı Otelleri’ni tercih ederek karlar altında kayak yapıp, sıcacık şömine karşısında içeceğinizi yudumlayabilir ya da Kapadokya Balayı Otelleri’ni tercih edip rengârenk gün doğumunu balondan seyredebilirsiniz… Balayı tatilinizi nasıl geçireceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Ama balayı tatili denilince bizim tavsiyemiz; tertemiz bir denizi, altın rengi plajları, mis gibi bir havası ve lezzetli yemekleri ile yavru vatan Kıbrıs olacaktır.

Kıbrıs Balayı Otelleri ve Sağladığı Ayrıcalıklar

kibris-balayi

Kıbrıs adeta bir balayı adası, denize sıfır çok sayıda balayı oteli bulunuyor. Kıbrıs Balayı Otelleri’nin avantajlarından bahsetmeden önce adanın sizlere sunduğu ayrıcalıklardan bahsetmek isterim. Akdeniz ikliminin yaşandığı Kıbrıs’ta yılın neredeyse 8 ayrı denize girme şansı bulabilir ve yemyeşil doğasına tüm yıl boyunca tanıklık edebilirsiniz. Dünyaca ünlü plajlarının yanı sıra, cam gibi sularda deniz yaşamını seyredebilir, adaya özel muhteşem lezzetleri tadabilirsiniz. 

Adada, Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel, Cratos Premium Hotel, Elexus Hotel ve Concorde Luxury Resot gibi birçok Kıbrıs Balayı Otelleri sayabiliriz ama hepsinin ortak özelliği yeni evli çiftlere unutamayacakları bir balayı tatili sunmak. 

Ayrıcalıklara gelince, yatağınızdan kalkmadan odaya gelen kahvaltı sevisi ile güne başlayabilir, özel spa indirimleri ile rahatlayabilir, eğlenmeye gidip döndüğünüzde oda süslemesi, ücretsiz alkollü veya alkolsüz içecek, şekil verilmiş havlular, çiçekler ve meyve ikramları ile karşılaşabilirsiniz. Bazı avantajlara, Kıbrıs Balayı Otelleri’ne daha ilk adımınızda ulaşabiliyorsunuz. Otelin doluluk oranına göre erken giriş ve geç çıkış imkanı bulabilir ve yine müsaitlik durumuna göre rezervasyon yaptırdığınız balayı odasından daha lüks bir oda ile şımartılabilirsiniz. 

Kıbrıs Sanatçılı Balayı Otelleri

Kıbrıs Yılbaşı Turları ile Unutulmaz Bir Tatil Yapın - ebru gündeş

Tüm bunların yanı sıra balayı tatilinizi Kıbrıs Sanatçılı Balayı Otelleri’nde planlarsanız, Fatih Ürek, Volkan Konak, Ferhat Göçer, Bülent Ersoy, Cem Yılmaz ve Yıldız Tilbe gibi birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı tarihlere ayarlayabilir, romantik ve unutulmaz günler geçirebilirsiniz. 

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Eşsiz Bir Deneyim İçin Kıbrıs Tatil Rehberi - sahil

Son bir tavsiye daha; balayı tatilini planlamayı son güne bırakmaktansa erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, çok daha uygun fiyatlara gidilebilirsiniz. Zaten düğün, nikah gibi işlemlerin tarihleri uzun süre önceden ayarlanıyor. Bu tarihleri göz önüne alarak balayı tatilinizi planlarsanız, erken rezervasyon fırsatları sayesinde beklediğinizi çok altında bir fiyatla karşılaşabilir ve bütçe sınırlarınız dahilinde rüya tadında bir tatil geçirebilirsiniz.