Neden Kıbrıs’ta Balayı Tatili Yapılmalı?

Akdeniz ikliminin yaşandığı, 4 mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan, tarihine, doğasına ve eşsiz manzarasına hayran kalacağınız bir yerdir, Kıbrıs. Her bütçeye ve her zevke hitap eden ada, sosyal yaşamı, cana yakın insanları, yöresel lezzetleri ile mutlaka gidilmesi ve gezilmesi gereken bir bölgedir. Eşinizle birlikte yeni hayatınıza başlamadan hemen önce yapacağınız romantik bir tatil için size önerimiz kesinlikle Kıbrıs olacaktır. 

Gelelim neden balayı tatilinizi Kıbrıs’ta yapmanız gerektiğine; öncelikle ultra lüks Kıbrıs otelleri tarafından size sunulan özel ayrıcalıklardan yararlanmak listemizin başında geliyor. 

Masal Gibi Bir Balayı Tatili Planlayanlar İçin Tavsiyeler

Diğer bir sebep, balayı tatili denilince deniz, kum ve güneş üçlüsü muhakkak olmalı, çoğu evli çiftler soğuk bir balayı tatili yapmak istemez. Kıbrıs işte burada devreye giriyor. Yılın yaklaşık 7 ayı Kıbrıs havası, denize girebilecek kadar sıcak olmaktadır. 

Adanın konumu sebebiyle Frigyalılar, Persliler, Bizanslılar, Osmanlılar gibi pek çok medeniyet Kıbrıs’a sahip olmak istemiş ve zaman zaman da olmuşlardır. Bu sebeple ada, resmen kültürlerin harmanlandığı bir bölge haline gelmiştir. Girne Kalesi’nden tutun da Bellapais Manastırı’na, Othello Kalesin’den Salamis Antik Kenti’ne kadar, yaşanmış tarihe şahit olabileceğiniz çok sayıda bölge bulunmaktadır. 

Sosyal medya hayatımızın büyük bir kısmında kendine yer buluyor. Tabi ki tatile gidince bunu ailenizle, arkadaşlarınızla, dostlarınızla paylaşmamak olmaz. Kıbrıs’ın ufka kadar uzanan masmavi deniz manzaralarını, yeşilden sarıya kadar her tonun görülebildiği doğa güzelliklerini, günbatımlarını görebilir ve ister fotoğrafını çekerek sosyal medya da paylaşabilir isterseniz de anın keyfini çıkartabilirsiniz. 

kibrista-gezilecek-tarihi-yerler-girne-kalesi

Kendi zevkiniz ve bütçeniz doğrultusunda, Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel,  Elexus Hotel, Merit Park Hotel, Cratos Premium Hotel, Limak Cyprus Deluxe Hotel, Kaya Artemis Resort gibi çok sayıda Kıbrıs balayı otelleri arasından hangisini seçerseniz seçin, size sunulan özel ilgi ve ayrıcalıklar ile balayınızda unutamayacağınız bir tatil yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. 
Son olarak; artık Las Vegas’ı görmek için Amerika’ya gitmenize gerek yok. Yüksek standartlara sahip, kaliteli ve lüks Kıbrıs casino otelleri sizleri bu yükten kurtarıyor. Romantik bir balayı tatili planınız içinde biraz eğlence ve heyecandan kimseye zarar gelmez.