Uçaklar Hakkında İlginç Detaylar

Uçaklar Hakkında İlginç Detaylar

Neredeyse hepimiz hayatımızda en az bir defa uçağa binmişizdir. Uçak ulaşım konusunda şüphesiz en hızlı ve konforlu yoldur diyebiliriz. Bununla birlikte sürekli kullandığımız uçaklara dair gözden kaçırdığımız bir detay var. Her ne kadar uçuş sürelerinin çoğu yurtiçinde kısa olsa da uzun yurtdışı uçuşlarında uçaklarda bulunan tuvaletleri kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Uçaklar içinde yer alan tuvaletler ile ilgili pek bilinmese de genel bir bilgi vardır. Çok pistirler! Evet evet. Görsel olarak değil belki ama, hijyenik açısından genelde pek temiz yerler değildirler.

Uçaklar Hakkında İlginç Detaylar

 

Çok gerek kalmadıkça uçaklardaki tuvaletleri kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü yoğun uçuşlar, iner inmez kalkan uçağın yoğun sirkülasyonu ve tuvalet bakımına dair yapılan işlemleri gördükten sonra, işlerin yalnızca kimyasal ürünlerle genel bir durulama mantığına girdiğini anlayabiliyoruz. Tabii bu bilinçli yapılmıyor, sektörel olarak bu şekilde bu durum. Bu yüzden uçaklardaki WCler ile ilgili olarak en büyük yorumumuz bu olacaktır sizin için. Wcler çalışıyor evet, ama çok da hijyenik yerler değil. Hijyen konusu, malum bizim için çok önemli ve bir o kadar da etkili bir konu.

Uçaklarda bilindiği gibi biz binsek de bindirilmeyen sıvılar ve kimyasal ürünler var. Hatta çoğu zaman sabunlar, kimyasal ürünler ve temizlik malzemesine dair pek çok ürünün kabine alınmadığını görüyoruz (çok ufak hacmine rağmen). Lakin sistemli ve estetik bir yaklaşım ile ön plana çıkan tuvaletlerin en büyük kurtarıcısı, yine kolonyalı mendiller oluyor. Bildiğiniz gibi uçağa kolonya tarzı ürünler sokmak da yasak olduğundan dolayı, pek çok yasak adına böyle bir önlem alınıyor. Ama tabii yolculuk boyunca hem tuvaletlerdeki sigara kabusu (evet, sigara yasak, ama ona rağmen bu yasağı delip sigara içenler var, kesinlikle var), hem de yetersiz hijyen konusuna baktığımız zaman bakımlı bir tuvalet bulmak elden bile değil.

Uçakların hareket etmesi ile ilgili olarak karşımıza neler çıkıyor? Nasıl bir süreç bizi bekliyor? Hem Kıbrıs seyahatimizin tatlı bir şekilde geçmesi, hem de Kıbrıs tatili ile ilgili bütün güzellikler için zaman kaybetmeyin.

Uçaklar Hakkında İlginç Detaylar