Yaz’ı sevenlerin bırakamayacağı Kıbrıs

Kıbrıs kendine has iklimi ile kışı kısa kesip erkenden bahar havasına giren bir Akdeniz ülkesidir. Bu durumda tatil severler için vazgeçilmez bir fırsat oluşturmaktadır. Birçok farklı Kıbrıs turları ile ülkeye akın eden turistler erkenden tatil heyecanını yaşamaktadır. Güney sahillerine güneş inmeden Kıbrıs’ta bahar başlar. Kuşlar, böcekler cıvıldaşırken gözlerini açan doğa sizlere harika güzelliğiyle merhaba der. Endemik bitki çeşitliliğiyle bu güzelliğin taçlandıran Kıbrıs’ta baharın büyüsü erkenden hissedilmeye başlanır.

Yaz'ı sevenlerin bırakamayacağı Kıbrıs

Sakinlik sevenler için

Tatil severler bu harika ortamda tatil beldelerinde ki Kıbrıs otelleri içerisinden denize ve plaja yakın olanlarını seçerek erkenden deniz keyfini çıkarmaya başlayabilir. Bunun yanında birçok farklı koyu ile Kıbrıs sakinliği de misafirlerine sunmaktadır. Özellikle harika denizi ve eşsiz altın kumlu plajı ile Karpaz bahar aylarının vazgeçilmezi olmaktadır.

Yaz'ı sevenlerin bırakamayacağı Kıbrıs

Bunun dışında farklı bir tatil heyecanı yaşamak isteyenler için ise dağ yamaçlarında harika kamp ortamları bulunuyor. Dünyanın farklı yerlerinden gelen profesyonel fotoğrafçılar uçaklı Kıbrıs paketleri bulunan turlar ile harika doğa fotoğrafları çekebiliyor. Ayrıca bu bölgelerde kamp yaparak kamp ruhunu doğayla iç içe yaşayabiliyor. Farklı aktivitelerinde olduğu bu alanlarda dağ yürüşleri, yamaç paraşütü gibi farklı heyecanlarda misafirlere sunuluyor.

Yaz'ı sevenlerin bırakamayacağı Kıbrıs

Bahar aylarında Kıbrıs’ın bu denli benzersiz olmasının sebeplerinden bir tanesi de havaların bunaltıcı olmaması ile tarihi mekanları merak eden misafirler için uygun bir gezi ortamı sunması oluyor. Doğayla tarihi kültürü birleştiren Kıbrıs bahar aylarından dünyanın hiçbir yerinde olmayan güzellikleri kendi kültüründe yoğurarak misafirlerine sunmayı başarıyor. Ayrıca bahar aylarında dönem öncesi olması ile Kıbrıs her açıdan daha uygun oluyor. Konaklama ve benzeri gibi durumlarda oldukça uygun olan Kıbrıs kısık bütçeli turistler için bahar ayında tam bir fırsat yuvası oluyor.

Tüm bu benzersiz özellikleri ile bahar aylarında vazgeçilmez olan Kıbrıs’a gitmek hem uygun oluyor hem de yepyeni bir heyecanı sizlere sunuyor. Sizde ailenizle veya tek başınıza olsun her türlü zevki doruklarınıza kadar yaşamak için bahar aylarında mutlaka Kıbrıs’ı ziyaret etmeli dönüşte de sevdiklerinize Kıbrıs’tan bir anı götürerek onların da gönlünü almalısınız.

Yaz'ı sevenlerin bırakamayacağı Kıbrıs